eredmenyek

2003

2003. ÉVI VERSENYERDMÉNYEK

Gichin Kupa Prága Nemzetközi Karateverseny
Az év első versenyén a Magyar Válogatott színeiben egy nemzetközi edzőtáborral összekötött csapatversenyen sikerült elhozni az első helyet (Rimaszombati Erika, Schvarcz Péter).
A magyar B csapat tagjaiként Hosszú László és Zsigmond Krisztina az 5. Helyen végzett.

Kadet és Junior Európa Bajnokság, Wroclaw
Zsigmond Krisztina a február végén megrendezett Európa Bajnokságon 5. helyen végzett.  A 60 kg-os súlycsoportban versenyezve a későbbi győztestől a döntőbe jutásért kapott ki.Sajnos a bronzérem kiharcolása már nem sikerült, de eredményével mindenképp elégedettek lehetünk.

I. Fudokan Világkupa, Tatabánya
Felkészülési versenynek szántuk a közelgő EB-re, így csak a válogatott versenyzők indultak el.
I. helyen végzett: Zsigmond Krisztina küzdelem, Schvarcz Péter formagyakorlatban.
II. hely: Rimaszombati Erika +60 kg, Zsigmond Krisztina junior 60 kg küzdelem, valamint a
női csapat (Zsigmond, Rimaszombati, Hódosi).
A III. helyet sikerült megszereznie Hosszú Lászlónak 65kg-ban és Rimaszombati Erikának az Ippon
Shobu versenyszámban.

JKA Európa Bajnokság, Budapest
A fent említett versenyre 17 ország versenyzői látogattak hazánkba. A JKA Európa Bajnokság küzdelmei Ippon Shobu versenyszabály szerint történtek. Védőfelszerelés nélkül egy ippon-ig vagy két vazaari-ig. Ezt a versenyrendszert főleg a shotokan karatéban használják. A küzdelmek súlycsoport nélküliek és hiányzik a más sportversenyeknél használatos vigaszág is. Tehát, ha a legjobb négy közé jutás előtt valaki bárhol vereséget szenved, érem nélkül kell, hogy befejezze az adott versenyt.
Csapatküzdelemben Schvarcz Péter Almási Józseffel és Erdélyi Rolanddal a norvég, az angol, majd a döntőben az orosz válogatott legyőzése után Európa Bajnoki címet nyert.

WKF Magyar Bajnokság, Budapest
Magyar Bajnoki címet nyert: Schvarcz Péter formagyakorlat
   2. Hely: Rimaszombati Erika (+60kg) küzdelem
   3. hely: Tősér András formagyakorlat, Hosszú László (–65kg) és Rimaszombati Erika (Open) küzd.

II. Sárvár Kupa, Országos Bajnokság
Csapatunk a 12 arany, 6 ezüst és 5 bronzéremmel a verseny legeredményesebb csapatának járó különdíjat is elhozta. Nagyszerűen szerepeltek gyerekversenyzőink is, akiknek e verseny jó felkészülést jelentett a közelgő Törökbálint kupára.

III. Törökbálint Kupa, JKA Országos Bajnokság
Harmadik alkalommal rendezte meg szakosztályunk a JKA országos bajnokságot, melyre 42 egyesület 270 versenyzője fogadta el meghívásunkat. A versenyszámok 8 korcsoportban kerültek lebonyolításra.
Csapatunk 9 első, 10 második és 8 harmadik hellyel az éremtáblázat első helyén végzett.

Shotokan Világbajnokság, Zürich
Október 11.-12.-én Zürichben rendezték meg a Shotokan Karate Világbajnokságot. Női csapatküzdelemben a TTC Yama Karate szakosztály két versenyzője, Zsigmond Krisztina és Rimaszombati Erika valamint Hódosi Ágnes (Rekon SE. Dunaújváros) ezüstérmet szerzett. A lányok végig magabiztosan, kitűnő csapatszellemben küzdve Ukrajna, USA, Lengyelország legyőzésével kerültek a döntőbe. Sajnos Angliától a döntőben vereséget szenvedtek, de sikerük így is kiemelkedő eredménynek számít, hiszen a legutóbbi VB-n elért III. helyhez képest egy jóval népesebb mezőnyben sikerült előre lépniük.

II. Dessau Kupa, Nemzetközi Csapatverseny, Németország
A németországi versenyen szakosztályunkat 4 fő képviselte. A versenyen csapatküzdelemben
Magyarország csapata az első helyen végzett (Rimaszombati, Hosszú, Schvarcz). Formagyakorlatban
a férfi csapat (Hosszú, Schvarcz, Lackner) arany, míg a női csapat (Zsigmond, Varga, Ruip)
bronzérmes lett.

Shotokan Kupa, Budapest
A nyári központi JKA tábor végén megrendezett nemzetközi versenyen férfi formagyakorlatban
Schvarcz Péter I. női formagyakorlatban Zsigmond Krisztina III. helyen végzett. A női küzdelemben
Kriszti és Erika döntőzött, melyből Kriszti került ki győztesen.

Széf Kupa, Budapest Open
Zsigmond Krisztina csapat- és egyéni küzdelemben egyaránt bronzérmet szerzett e rangos nemzetközi viadalon.

Nemzetközi verseny, Horvátország
Egyéni és csapatküzdelemben a Magyar Válogatott tagjaként Zsigmond Krisztina egyaránt első helyen végzett.

Ippon Shobu Magyar Bajnokság, Budapest
November 15.-én Budapesten került megrendezésre stílusunk Magyar Bajnoksága. Az elmúlt évekhez hasonlóan remekült szerepelt csapatunk, bár némelyik versenyzőnknek nem sikerült a kitűzött érem megszerzése. A 300 főt felvonultató versenyen szerzett 13 érem azért mindenképp kitűnő eredménynek számít.

Magyar Bajnoki címet nyertek: Zsigmond Krisztina küzdelemben, Schvarcz Péter küzdelemben és formagyakorlatban.
   2. hely: Tősér András junior formagyakorlatban.
   3. hely: Schvarcz Kitti, Gyimesi Balázs, Tősér András és Zsigmond Krisztina(felnőtt) formagyak.,
               Tordai Balázs, Ónodi Andrea, Erdélyi Imre, Husi Richárd, Zsigmond Krisztina küzdelemben.

Összesített éremtáblázat:
Aranyérem:   35 ebből 1 Európabajnoki (Schvarcz Péter csapatban) és 4 Magyarbajnoki
                    (Zsigmond Krisztina és Schvarcz Péter 3-szor).
Ezüstérem:   22 Ebből 1 Világbajnoki (Rimaszombati Erika, Zsigmond Krisztina csapatban).
Bronzérem:   33 Ebből 1 Európabajnoki (Rimaszombati Erika)