2024, május, 02

beszamolok

WKF Magyar Bajnokság

Sikeres szereplés a WKF Magyar Bajnokságon, 3 Magyar Bajnoki cím! WKF Magyar Bajnokság pest-megyei selejtezõje

Március 25.-én Budapesten került sor a WKF Magyar Bajnokság selejtezõjére. Katában Gyimesi Balázs sajnos az éremért vívott csatában maradt alul, míg Berta Emese küzdelemben nagyszerûen harcolva a tavalyi 2. helyezettõl 3-3 után a hosszabbításban kapott ki. Sajnos Õk nem lehettek ott a döntõn. A selejtezõkbõl a következõ versenyzõinknek azonban sikerült kiharcolnia továbbjutást jelentõ dobogós helyezést.

Kata: Tóth Réka 2., Fórika Tamás 2.
Küzdelem: Schvarcz Kitti 2.

A Döntõ…

A két napos eseménynek Dabas korszerû, minden igényt kielégítõ sportcsarnoka adott otthont. A versenyt a szervezõk április 7.-8-ára tették, tehát a versenyzõknek, edzõknek, bíróknak sikerült a húsvéti ünnepeket karatéval tölteni. Szombaton a 15 éve korosztályig bonyolították a versenyt. Az ország 3 részre osztott, területi selejtezõibõl a legjobb 8 vett részt a küzdelmekben. Katában Tóth Réka gyõzelemmel kezdett 5:0, majd kikapott a magyar bajnoktól 0:5. A vigaszágon 5:0-ra nyert, így bronzérmes lett. Schvarcz Kitti küzdelemben a +35 kg- súlycsoportban elsõ mérkõzését 2:0-ra, majd a döntõbe jutásért 9-6-ra nyerte. A döntõben viszont 2:5 arányban maradt alul, így maradt az egyébként szépen csillogó ezüst. Vasárnap a kadet, junior, felnõtt versenyszámokat bonyolították le. Fórika Tamás katában 5:0 és 4:1-s gyõzelmekkel jutott az esti döntõbe, ahol 5:0-ra nyerve a kadet kata döntõt, Magyar Bajnoki címet szerzett. Zsigmond Krisztina a nõí –60 kg súlycsoportban 3:0 és 4:0-s gyõzelmekkel harcolta ki a döntõben való szereplést, ahol egy feszült, nagy taktikai csatában 2:1 hozva a mérkõzést lett Magyar Bajnok. Krisztára várt még ezen az estén egy döntõ, hiszen a nõi open kategóriában is aranyat szeretett volna nyerni. Ebben a küzdelemben 3:0-ra sikerült gyõznie, így ezen az estén már 2. bajnoki címének örülhettünk.