2024, április, 23

beszamolok

TTC Yama Karate Szakosztály őszi beszámolója

Beszámolók a Danók Péter Emlékverseny, Atarashi Kupa, 13. Funakoshi Gichin Cup JKA Világbajnokság, Avas Kupa, Ippon Shobu Magyar Bajnokság , ESKA Európa Bajnokság -ról.

Danók Péter Emlékverseny, Salgótarján, 2014.10.04.

Az idei ősz első versenyére a szokásosnál kisebb csapattal neveztünk. Fiatal, kezdő versenyzőink a megszokottnál lassabban lendültek formába, ezért úgy döntöttem, hogy a kora őszi versenyt idén kihagyják. A csapat nagy része az időszaknak megfelelő formát mutatva sikeresen helyt állt. Csapatunk 5 arany, 11 ezüst és 3 bronzérmet szerezve a csapatverseny 1. helyén végzett.

Atarashi Kupa, Táplánszentkereszt, 2014.10.19.

A hajnali kelés után a csapat a szokásos 9 órai találkozó után megkezdte az ősz 2. Versenyét, melyet a 2 küzdőtéren rendeznek, a szokásos 3 helyett. Ez a tény, és hogy több korosztályban megengedett a felnevezés, szinte mindig maratoni versenyhez vezet, azonban minden ősszel fontos állomása ez a Magyar- és Európa-bajnoki felkészülésnek. Majdnem a teljes csapat jelen volt. A Salgótarjánba szereplők kiegészültek a közben őszi álmukból felébredő fiatal, kezdő fokozatú versenyzőkkel. Válogatott versenyzőink közül Fórika Tamás hiányzott, aki ezen a hétvégén  a Japánban megrendezett JKA Világbajnokságon szerzett csapatban bronz érmet, egyéniben pedig az előkelő 8. Helyen végzett. Azon kívül, hogy a csapat a szerzett 13 arany, 7 ezüst és 10 bronzéremmel a csapatverseny 1. helyén zárt, pozitívumként értékelendő. hogy minden kezdő fokozatú versenyzőnk éremmel a nyakában fejezte be a versenyt.

13. Funakoshi Gichin Cup JKA Világbajnokság 2014.10.17-19.
A 2014. október 17-19. között Japánban, Tokióban megrendezett 13. Funakoshi Gichin Cup JKA Világbajnokságon a magyar férfi kata csapat (Fórika Tamás, Ocsovai Gergő, Vágvölgyi Balázs) az előkelő 3. helyen végzett.

Egyéni férfi katában Ocsovai Gergő 5. helyezést, Fórika Tamás pedig 8. helyezést ért el.Széll Andor bejutott a 16-os elődöntőbe.
Gratulálunk a versenyzőknek, edzőknek és hozzátartozóknak a szép eredményekhez!

Avas Kupa Miskolc, 2014.10.26.
A WKF szabályrendszerben megrendezett viadalon szakosztályunkat 2 versenyző képviselte. Berényi Levente a junior korosztály +65 kg-os kategóriájában a 3. helyen végzett.

Ippon Shobu Magyar Bajnokság Paks, 2014.11.08.
6 Magyar Bajnoki cím!
Stílusunk Magyar Bajnokságát idén a TSK Szövetség paksi karatésai rendezték. A versenye 35 egyesület 264 versenyzővel képviseltette magát. A 4 küzdőtéren megrendezett verseny szervezése több esetben problémás volt. A válogatottak számára az utolsó megmérettetés általánosságban megfelelő színvonalú teljesítményt hozott, hiszen többen Magyar- bajnokként, vagy ezüst, ill. bronzérmesként tértek haza.
Egyesületünk 6 arany, 6 ezüst és 11 bronzérmet szerezve az éremtáblázat 1. helyén végzett.

ESKA Európa Bajnokság Zürich Svájc 2014.11. 28-30.
Az idei Eb-re egyesületünk 8 versenyzője nyert beválogatást. Ebben az évben első alkalommal az eddig szokásos kadet, junior, felnőtt mezőnyt a szervezők kibővítették a 14-15 éves korosztállyal. A verseny maga 3 napos, melyre válogatottunk szerdán egy12 órás busz úttal hangolódott. Csütörtökön délután edzést tartottunk, majd egy kb. 3 órás séta erejéig megismerkedtünk Zürich belvárosával.

Pénteken a verseny 13.30kor kezdődött, és késő este fél 10 felé értünk vissza a szállásra. A nap egyetlen magyar érmét Székely Vivien, szakosztályunk versenyzője nyerte. Vivi kumitében 2. Helyen végzett. Szentmiklósi- Tóth Luca és Mihályházi Péter az első körben kiesett.
Szombaton a juniorok versenyszámai következtek. Úgy gondolom, hogy minden várakozásunkat felülmúlta ez a nap, hiszen az esti döntőkben több magyar versenyző is érdekelt volt. Ezen a napon 4 arany, és 1 bronz érem jutott juniorjainknak.
Formagyakorlatban Schvarcz Kitti túljutva a selejtezőkön a középdöntőből a legjobb pontszámmal az 1. helyen jutott az esti döntőbe, ahol végül bronz érmet szerzett. Az aranyérmet csapattársa, Horváth Dia nyerte.
Egyéni küzdelemben Berta Emese bejutott a legjobb 4 közé, sajnos nem tudott orosz ellenfelén túljutni, ezért számára maradt a 3. hely.
Csapat küzdelemben Berta Emese, Schvarcz Kitti, Váradi Valentina összeállítású csapat az orosz, az angol csapatot legyőzve a döntőben magabiztosan verte Dánia válogatottját, így aranyérmesek lettek lányaink.
Csapat katában a Horváth Dia, Schvarcz Kitti, Váradi Valentina hármas az első helyen jutott az esti döntőbe, ahol ismételten maguk mögé utasították a mezőnyt, így megvédve a tavalyi címüket Európa bajnokok lettek..
A fiú csapat katában nem volt yamás versenyző. A csapat a lányokhoz hasonlóan szintén a dobogó legfelső fokára állhatott. Klubunkból Berényi Levente a legjobb 4 közé jutásért kapott ki, így az 5-8. helyen végzett.

A zárónapon Fórika Tamás egyéni katában túljutva a selejtező három körén, a középdöntőből holtversenyben az első helyen jutott tovább. A fináléban sajnos az ezüst érem jutott számára. Szintén a 2. Helyen végzett az Ocsovai Gergő, Fórika Tamás, Vágvölgyi Balázs összetételű férfi katacsapat. A junior lány katacsapat a felnőtt mezőnyben az 5. helyen végzett. Egyéni küzdelemben Gyimesi Balázs az első körben búcsúzni kényszerült.
Válogatottunk a verseny után nekivágott a 12 órás buszútnak, és hétfő reggel szerencsésen megérkezett Budapestre.

A magyar csapat 4 arany-, 3 ezüst-, és 2 bronzérmet szerzett, mellyel a 22 ország versenyzőit felvonultató viadal éremtáblázatán a 3. helyen végzett!

A Yamás versenyzők 2 arany, 3 ezüst és 2 bronz érmet szereztek, vagy segédkeztek csapattagként azok megszerzésében.
Gratulálunk!

Az Eb magyar vonatkozású eredményei:

2014.11.28.
Székely Vivien (TTC Yama) az ESKA EB első versenynapján megrendezett 15 éves kororosztály egyéni lány kumite versenyszámában 2. helyezést ért el. Gratulálunk!