2024, május, 02

beszamolok

Korosztályos Európa bajnokság Eb aranyak Belgrádból!

Yamakarate
A TTC Yama versenyzői remek tavaszi idényt tudhattak maguk mögött, miután a hazai versenyek közül a szombathelyi versennyel befejezték a szezont. A korosztályos válogatottak számára azonban a legfontosabb megmérettetés csak most következett. A május 23-24-én Belgrádban megrendezett Korosztályos Európa bajnokságon kellett bizonyítaniuk. Az utolsó másfél hónap ennek a felkészülésnek jegyében telt.

A hétvégéken vagy versenyeztek, vagy válogatott edzésen vettek részt, s mindenki a maximumot nyújtva igyekezett mindent a felkészülésnek alárendelni. A verseny hetében iskolai kikérővel biztosítottuk, hogy csak a versenyre, az edzésre, és a pihenőre tudjanak koncentrálni versenyzőink, s így délelőtt és délután is edzhetett a 8 fős csapat. Belgrádba csütörtök délelőtt utaztunk el. Pénteken egy közeli parkban tartotta a válogatott utolsó átmozgató edzését /mivel a szervezők bevált gyakorlattól ellentétben nem biztosítottak edzéslehetőséget!!!/, majd délután egy pár órás belgrádi városnézéssel zárult a Magyar JKA karate Szövetség válogatottjának felkészülése. Az esti eligazításon átadtuk a versenyzőknek a rajtszámokat, akkreditáló kártyákat, s ekkor már szinte tapintható volt a csapat körüli feszültség. A reggeli után a csapat elindult a közeli csarnokba, hogy megütközzön a 16 ország több száz versenyzőit felvonultató verseny érmeiért, helyezéseiért.

Az első versenynapon az egyéni versenyszámokat rendezték meg, s válogatottunk remekül szerepelve 4 arany, 9 ezüst, és 11 bronz érmet szerzett.. Versenyzőinknek az ellenfeleken kívül több esetben kellet megküzdeniük a hazai bírók sokszor inkorrekt ítéleteivel, melynek következtében több éremtől is elestünk, illetve a megszerzett érmek esetenként lehettek volna fényesebbek. Ennek ellenére a csapat rendkívül jól teljesített, a gyerekek igazi csapategységet alkotva buzdították egymást.

A megszerzett érmekből a következőket szerezték a TTC Yama versenyzői: Tóth Réka küzdelemben és Schvarcz Kitti formagyakorlatban aranyérmet nyert! Küzdelemben Berényi Levente és Erdős László ezüst, míg Berta Emese bronzérmet szerzett. Boros Dániel formagyakorlatban szintén bronzéremmel zárt.

A második napon a csapatversenyszámokkal folytatódtak a küzdelmek. Válogatottunk katában és kumitében összesen 11 csapat révén volt érdekelt. Az előző napi 6 küzdőtér helyett 4-en folyt a vetélkedés s az előző napi remek teljesítményt folytatva 6 csapat aranyat, valamint 2 ezüst és 2 bronzérmet szerzett, melyhez szakosztályunk sportolói közül a következők járultak hozzá teljesítményükkel:

Formagyakorlatban aranyérmet nyert a 14-15 éves korosztályban a Horváth Dia, Hamari Júlia, Schvarcz Kitti összeállítású csapat. Szintén az első helyen végzett kadet kata csapatunk /Prés László, Ocsovai Gergő, Gyimesi Balázs/.

Küzdelemben két lánycsapatunk is a döntőzött. A 12-13 éves korosztályban a Berta Emese, Tóth Réka, Lőrinczi Enikő, míg a 14-15 éveseknél a Lovranics Alexandra, Bogárdi Mónika, Schvarcz Kitti összeállítású trió, -igaz mindkét esetben nagyon szoros mérkőzéseken- diadalmaskodott

Formagyakorlatban a 12-13 éveseknél Tóth Réka ezüst, míg küzdelemben a 16-17 éveseknél Erdős László révén egy bronzéremből vettük ki részünk.